Choď na obsah Choď na menu

Blog

Rubriky

Pinelky na webe

Príspevkov: 3

Pinelky na cestách

Príspevkov: 0

Za bránami psychiatrie

Príspevkov: 8

Príspevky

O Pinelkách v podcaste

27. 9. 2019

S úžasnými ľuďmi sa nám podarilo nahrať podcast o Pinelkách a duševných ochoreniach.

 
Celý príspevok
| Rubrika: Blog | Komentáre: 0

Prvý raz na psychiatrii

26. 7. 2019

Týmto príspevkom by som chcela upokojiť a povzbudiť všetkých tých, ktorí sa ocitli prvý raz na psychiatrii. Je to hrozný pocit, ocitnúť sa prvý raz na tomto strašidelnom mieste. Človek ani vlastne netuší čo sa to stalo, nevie kde sa to zrazu ocitol a prečo. Je vydesený k smrti. 

 
Celý príspevok
| Rubrika: Blog

Pinelky a radosť zo života

26. 7. 2019

Pomaly nás tu pribúda, tak vám napíšem niečo o tom, prečo som Pinelky založila. :-). Stavila som totiž na jednoduché radosti, ktoré život prináša. Keď ste totiž človek s duševným ochorením, je to takpovediac na celý život. Všetko vo vašom živote a v živote vašich blízkych sa mení. No a väčšinou to nie je k lepšiemu, čo si budeme čo nahovárať.

 
Celý príspevok
| Rubrika: Blog

Predsudky strašiak každodenný

7. 5. 2019

Zastavila som sa u mojej psychiatričky, aby som jej tam nechala nejaké dokumenty. V čakárni som zazrela známu, ktorú bežne stretávam na ulici. Len čo ma zazrela, mala chuť schovať sa niekam do kúta, aby som si ju nevšimla. Cítila som z nej ako veľmi trápne sa cíti. 

 
Celý príspevok
| Rubrika: Blog

Psychiatria očami pacienta

3. 5. 2019

Psychiatria - jedno z najobávanejších lekárskych odvetví. Odvetvie, ktoré sa aj v dnešnej dobe ešte stále potýka s obrovskými predsudkami. Práve predsudky sú dôvodom, prečo ľudia navštevujú psychiatrov príliš neskoro alebo celkom nedobrovoľne. Sú to práve predsudky, pre ktoré majú ľudia strach rozprávať o svojich psychických problémoch, či liečeniach na psychiatrických klinikách. A sú to znova len predsudky, ktoré pacientom znemožňujú zaradiť sa do bežného života. Ľudia poznajú psychiatriu väčšinu iba z filmov či kníh a z nich si vytvárajú úsudok. 

Na našom blogu nájdete informácie o psychiatrii neskreslené, z úst pacientov, možno aj odborníkov na psychiatriu, ale v každom prípade to budú príbehy z reálneho života. Sme presvedčené, že psychiatria má v našich životoch dôležité miesto, o ktorom je treba hovoriť. 

 
Celý príspevok
| Rubrika: Blog