OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

3.png

Ako iste viete, každý chorý človek, nemá potrebu sa o seba starať,pretože nevládze, nemá chuť,  je unavený, nezáleží mu na výzore. Je to úplne prirodzené, keď je človek chorý, nezáleží mu na tom ako vyzerá.  No duševne chorí ľudia, ktorí trávia v liečebni celé mesiace sú často odkázaní len na hrebeň, šampón, možno lak na nechty. Keď sa dostanú z tej najhoršej apatie, často sa stane, že sa začnú prikrášľovať, aby si spríjemnili deň. No je veľa takých, ktorí aj toto odmietajú, majú pocit, že ich život je zbytočný a teda je aj zbytočné niečo so sebou robiť. Viem aké to je, pretože som tam tieto chvíle zažila a tiež som odmietala aj obyčajný hrebeň.

Práve z tohto dôvodu sa naše občianske združenie Pinelky rozhodlo skrášľovať ľudí v liečebni v Pezinku, kam pravidelne chodievame. Rozhodli sme sa, že spolu s ľuďmi, ktorým na chorých záleží, skrášlime niekoho či už novým strihom a farbou, novým nechtovým dizajnom alebo kozmetikou. Z každej akcie vám prinesieme fotodokumentáciu, aby ste sa aj vy mohli s nami tešiť z týchto malých premien, ktoré môžu pre pacientky znamenať veľkú zmenu a posunúť ich bližšie k vyliečeniu, môže im pomôcť nájsť kúsok zo stratenej sebadôvery, čo je u týchto pacientov najväčším problémom.

Máte možnosť stať sa súčasťou niekoho radosti tým, že prispejete darom nášmu občianskemu združeniu Pinelky na číslo účtu: Tatrabanka SK85 1100 0000 0029 4408 4677

A my vám za váš dar v priebehu pár týždňov pošleme ešte aj darček, ktorý vám môže robiť radosť dlhé roky. Darček posielame od príspevku vo výške 20 Eur.

Na čo použijeme financie:

 • Propagačný materiál
 • Vyplatenie výkonu kaderníčky, kozmetičky a nechtárky

Ako bude projekt Aj chorý potrebuje byť pekný prebiehať:

Vždy keď budeme mať vyzbieraný potrebný počet financií, dohodneme s nechtárkou, kaderníčkou a kozmetičkou termín, kedy by mohli prísť do liečebne. Členky nášho združenia v ten deň vyberú tri dámy a troch mužov. Každého z nich nejakým spôsobom skrášlime.

V prípade, že budeme mať dostatok vyzbieraných financií, budeme sa tejto činnosti venovať čo najčastejšie, pretože nie je pre nás nič krajšie ako vidieť úsmev na tvári dlhodobo chorého človeka.

dementia-63608_1280.jpg

Čomu sa venujeme

 • Individuálny pacient

  Poradíme, podporíme a povzbudíme pacientov v liečebnom procese.
 • Besedy so školákmi 

  Realizujeme besedy so školákmi na školách. Besedy sa týkajú destigmatizácie duševných ochorení.
 • Projekty pre duševne chorých

  Pripravujeme pre pacientov v liečebniach projekty pre ich pokojnejšiu rekonvalescenciu.
 • Spolupráca s inými OZ a firmami

  Spolupracujeme s rôznymi občianskymi združeniami a firmami, ktoré majú rovnaký cieľ ako my a tým je destigmatizovať duševné ochorenia a psychiatriu.

Besedy a stretnutia

Dohodnite si besedu s Pinelkami práve teraz! Kontaktujte nás

Duševné ochorenia

 • Bipolárna porucha

  22.3.2020

  Bipolárna afektívna porucha je charakteristická symptómami, ktoré sa objavujú v jasne odlíšených epizódach s medziperiódami nevyhranenej, priemernej nálady. V mnohých prípadoch neexistuje jasný vzorec, kedy alebo ako často sa manické epizódy objavujú alebo kedy alebo ako často sa striedajú s depresívnymi epizódami.

 • Bipolárna porucha I.

  22.3.2020

  Bipolárna porucha, označovaná aj ako manicko-depresívna porucha, manio depresia, je formou psychického ochorenia, pri ktorom dochádza k striedaniu epizód mánie, kedy je človek určité obdobie nezvyčajne nabudený, má veľa energie, a prejavuje sa u neho nezvyčajné správanie narúšajúce jeho bežný život; s epizódami depresie – ktoré sú presným opakom.

 • ADHD dospelých

  22.3.2020

  Je to pomerne nová diagnóza a pôvodne sa predpokladalo, že je chorobou detského veku, nakoľko príznaky sa zvyčajne objavujú už vo veku okolo 7 rokov. Výskumy  potvrdili  anatomické i funkčné zmeny mozgu  u detí s ADHD a teda porucha má neurobiologický základ –ide o odlišný vývoj niektorých oblastí mozgu, hlavne  oblastí kontrolujúcich pozornosť a riadenie.

 • Agorafóbia

  22.3.2020

  Agorafóbia patrí medzi úzkostné poruchy. Jej podstatou je strach zo situácií v ktorých je problematický únik  alebo v ktorých nie je dostupná pomoc v prípade potreby - strach z uviaznutia v pasci, z ktorej niet úniku.

Archív

Povzbudenia Pineliek