OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

3.png

O nás

Vzniku nášho občianskeho združenia Pinelky, predchádzala naša svojpomocná skupina psychiatrických pacientiek, ktoré sa rozhodli šíriť povedomie o svojich ochoreniach verejnosti. Na nič sa nehráme, nič neskrývame, ukazujeme život s duševným ochorením taký, aký v skutočnosti je. Kde sa objavíme, tam rúcame predsudky o duševne chorých, duševných poruchách aj o psychiatrii. Podporujeme pacientov s duševnými ochoreniami pri začlenení sa do bežného života. Keď nevieme pomôcť my, odporučíme pacientom odborníkov, na ktorých sa môžu obrátiť. Aj keď s istými obmedzeniami, väčšina psychiatrických pacientov dokáže žiť plnohodnotný život. Našim cieľom a poslaním je rúcať stigmu a predsudky voči duševným ochoreniam medzi školákmi, zamestnancami či zamestnávateľmi.

Nadväzujeme spoluprácu s rôznymi odborníkmi z oblasti psychiatrie a psychológie, ale aj s rôznymi iniciatívami, občianskymi združeniami či neziskovými organizáciami, pre ktorých je duševné zdravie poslaním tak ako pre nás.

"My strach nemáme a ten váš sa pri nás rozplynie."

                   Zakladateľky Pineliek

Tak to sme my Pinelky. Šťastné, keď sme spolu.

Čomu sa venujeme

 • Individuálny pacient

  Poradíme, podporíme a povzbudíme pacientov v liečebnom procese.
 • Besedy so školákmi 

  Realizujeme besedy so školákmi na školách. Besedy sa týkajú destigmatizácie duševných ochorení.
 • Projekty pre duševne chorých

  Pripravujeme pre pacientov v liečebniach projekty pre ich pokojnejšiu rekonvalescenciu.
 • Spolupráca s inými OZ a firmami

  Spolupracujeme s rôznymi občianskymi združeniami a firmami, ktoré majú rovnaký cieľ ako my a tým je destigmatizovať duševné ochorenia a psychiatriu.

Besedy a stretnutia

Dohodnite si besedu s Pinelkami práve teraz! Kontaktujte nás

Duševné ochorenia

 • Bipolárna porucha

  22.3.2020

  Bipolárna afektívna porucha je charakteristická symptómami, ktoré sa objavujú v jasne odlíšených epizódach s medziperiódami nevyhranenej, priemernej nálady. V mnohých prípadoch neexistuje jasný vzorec, kedy alebo ako často sa manické epizódy objavujú alebo kedy alebo ako často sa striedajú s depresívnymi epizódami.

 • Bipolárna porucha I.

  22.3.2020

  Bipolárna porucha, označovaná aj ako manicko-depresívna porucha, manio depresia, je formou psychického ochorenia, pri ktorom dochádza k striedaniu epizód mánie, kedy je človek určité obdobie nezvyčajne nabudený, má veľa energie, a prejavuje sa u neho nezvyčajné správanie narúšajúce jeho bežný život; s epizódami depresie – ktoré sú presným opakom.

 • ADHD dospelých

  22.3.2020

  Je to pomerne nová diagnóza a pôvodne sa predpokladalo, že je chorobou detského veku, nakoľko príznaky sa zvyčajne objavujú už vo veku okolo 7 rokov. Výskumy  potvrdili  anatomické i funkčné zmeny mozgu  u detí s ADHD a teda porucha má neurobiologický základ –ide o odlišný vývoj niektorých oblastí mozgu, hlavne  oblastí kontrolujúcich pozornosť a riadenie.

 • Agorafóbia

  22.3.2020

  Agorafóbia patrí medzi úzkostné poruchy. Jej podstatou je strach zo situácií v ktorých je problematický únik  alebo v ktorých nie je dostupná pomoc v prípade potreby - strach z uviaznutia v pasci, z ktorej niet úniku.

Archív

Povzbudenia Pineliek