OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

3.png

Prieskumy duševných ochorení

Prieskumy, ktoré realizujeme sú čisto pre naše súkromné potreby. Každý z prieskumov je anonymný, takže sa nemusíte báť zúčastniť sa ho. Výsledky z prieskumov najčastejšie používame pre písanie článkov, pomáhajú nám porozumieť životu pacientov. Môžete si vybrať, ktorého nášho prieskumu sa zúčastníte, no budeme radi, ak sa zúčastníte všetkých dostupných prieskumov. Zdieľajte stránku s prieskumom medzi svojich priateľov, pomôžete nám tým ku kvalitnejším výsledkom. 

Za vašu účasť v prieskume ďakujeme. Tím Pineliek

SplitShire-2404.jpg

Dedičnosť duševných ochorení

Dotazník je primárne určený pre pacientov s duševným ochorením a ich rodinných príslušníkov. 
Zbieram podklady pre napísanie článku o dedičnosti duševných chorôb a bola by som veľmi rada, keby ste mi s tým pomohli. Otázky sú veľmi jednoduché a samozrejme vaše odpovede sú anonymné, takže nikto ani ja nebudem vedieť kto ste. 

Viac

woman-3351794_1920.jpg

Štatistika duševných ochorení na Slovensku

Nezáleží na tom, či máte s duševným ochorením skúsenosť alebo ste celkom zdravý. Tento dotazník je súčasťou môjho prieskumu o výskyte duševných ochorení na Slovensku a veľmi by mi pomohlo, keby ste sa ho zúčastnili a zdieľali ho medzi svojich priateľov. Dotazník bude prístupný neustále, pre zvyšovanie vzorky respondentov.

Viac

Čomu sa venujeme

 • Individuálny pacient

  Poradíme, podporíme a povzbudíme pacientov v liečebnom procese.
 • Besedy so školákmi 

  Realizujeme besedy so školákmi na školách. Besedy sa týkajú destigmatizácie duševných ochorení.
 • Projekty pre duševne chorých

  Pripravujeme pre pacientov v liečebniach projekty pre ich pokojnejšiu rekonvalescenciu.
 • Spolupráca s inými OZ a firmami

  Spolupracujeme s rôznymi občianskymi združeniami a firmami, ktoré majú rovnaký cieľ ako my a tým je destigmatizovať duševné ochorenia a psychiatriu.

Besedy a stretnutia

Dohodnite si besedu s Pinelkami práve teraz! Kontaktujte nás

Za bránami psychiatrie

 • Za bránami psychiatrie - Úvodná časť

  29.3.2020

  Jediným cieľom tejto knihy je ukázať vám, iný uhol pohľadu na duševne chorých, na psychiatriu. Nikdy totiž neviete, či to nebudete práve vy alebo niekto z vašich blízkych, kto sa stane psychiatrickým pacientom. Práve preto je potrebné nájsť v sebe súcit a pochopenie pre tých, ktorí už pacientmi sú.

 • Za bránami psychiatrie 1.časť

  29.3.2020

  Ak ste videli filmy ako Prelet nad kukučím hniezdom, Archa bláznov alebo Requiem pro panenku, určite máte akú takú predstavu o tom, čo to bola psychiatria v minulosti. Ak ste videli film Špina, máte akú takú predstavu, čo je podľa filmu psychiatria dnes. Ak ste ani jeden z týchto filmov nevideli, určite si ho pozrite. Prečo? Aby ste videli, čo s určitosťou novodobá psychiatria NIE JE.

 • Za bránami psychiatrie 2.časť

  29.3.2020

  V prvom rade človek liečiaci sa na psychiatrii je psychiatrický pacient, presne tak ako človek na ortopédii je ortopedický pacient, človek na kardiológii je kardiologický pacient atď. A v druhom rade psychiatrická liečebňa je nemocnica, ktorá združuje viacero kliník a oddelení s rôznym zameraním. Je to presne taká istá nemocnica ako hociktorá iná. 

 • Za bránami psychiatrie 3. časť

  29.3.2020

  Keď človek ochorie na duševnú chorobu, zmení sa jeho život od základov. To, čo poznal, to, v čom žil, to, čo mohol slobodne robiť, na to všetko môže a hlavne musí zabudnúť. Musí sa prispôsobiť mnohým zmenám, mnohým obmedzeniam, musí spomaliť, musí ubrať na svojich nárokoch, musí pravidelne brať lieky, no v prvom rade sa musí zmieriť s vlastným ochorením. 

Archív

Povzbudenia Pineliek