OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

3.png

Staň sa členom

Zaujíma ťa duševné zdravie a máš chuť byť súčasťou nášho združenia? Radi prijmeme medzi seba ľudí, ktorí majú záujem aktívne šíriť povedomie o duševných ochoreniach, duševnom zdraví, prispievať k rúcaniu stigmy a aktívne sa podieľať na činnosti nášho združenia.

Pridaj sa k nám

Sme síce maličké združenie, ale o to viac sa snažíme prinášať tak potrebné informácie o duševných ochoreniach verejnosti. Veľmi radi uvítame medzi nami pacientov s duševným ochorením, ktorí by sa dokázali podeliť o svoje skúsenosti. 

V prípade, že máš záujem stať sa naším členom, požiadaj o prihlášku za člena OZ Pinelky cez náš Kontaktný formulár nižšie.

Podmienkou prijatia za člena OZ Pinelky je úhrada ročného členského príspevku, ktorý sme pre tento rok stanovili na 20€. Každý náš člen obdrží od nás malý darček pre každodenné použitie.

Ak ťa zaujala naša činnosť, poslanie a vízia, pridaj sa k nám a buď členom našej malej rodiny. Ak máš záujem podporiť našu činnosť, budeme vďačné za každý dar, ktorý obdržíme a použijeme ho na realizáciu našich projektov.

Podporiť nás môžete na číslo účtu: SK85 1100 0000 0029 4408 4677

hands-1947915_1920.jpg

Polia s hviezdičkou * sú povinné.

Kontaktný formulár

*
*
*
Odoslaním formulára súhlasím so spracovaním osobných údajov zadaných do formulára na účely reakcie prevádzkovateľa webu na odoslanú správu.

Čomu sa venujeme

 • Individuálny pacient

  Poradíme, podporíme a povzbudíme pacientov v liečebnom procese.
 • Besedy so školákmi 

  Realizujeme besedy so školákmi na školách. Besedy sa týkajú destigmatizácie duševných ochorení.
 • Projekty pre duševne chorých

  Pripravujeme pre pacientov v liečebniach projekty pre ich pokojnejšiu rekonvalescenciu.
 • Spolupráca s inými OZ a firmami

  Spolupracujeme s rôznymi občianskymi združeniami a firmami, ktoré majú rovnaký cieľ ako my a tým je destigmatizovať duševné ochorenia a psychiatriu.

Besedy a stretnutia

Dohodnite si besedu s Pinelkami práve teraz! Kontaktujte nás

Za bránami psychiatrie

 • Za bránami psychiatrie - Úvodná časť

  29.3.2020

  Jediným cieľom tejto knihy je ukázať vám, iný uhol pohľadu na duševne chorých, na psychiatriu. Nikdy totiž neviete, či to nebudete práve vy alebo niekto z vašich blízkych, kto sa stane psychiatrickým pacientom. Práve preto je potrebné nájsť v sebe súcit a pochopenie pre tých, ktorí už pacientmi sú.

 • Za bránami psychiatrie 1.časť

  29.3.2020

  Ak ste videli filmy ako Prelet nad kukučím hniezdom, Archa bláznov alebo Requiem pro panenku, určite máte akú takú predstavu o tom, čo to bola psychiatria v minulosti. Ak ste videli film Špina, máte akú takú predstavu, čo je podľa filmu psychiatria dnes. Ak ste ani jeden z týchto filmov nevideli, určite si ho pozrite. Prečo? Aby ste videli, čo s určitosťou novodobá psychiatria NIE JE.

 • Za bránami psychiatrie 2.časť

  29.3.2020

  V prvom rade človek liečiaci sa na psychiatrii je psychiatrický pacient, presne tak ako človek na ortopédii je ortopedický pacient, človek na kardiológii je kardiologický pacient atď. A v druhom rade psychiatrická liečebňa je nemocnica, ktorá združuje viacero kliník a oddelení s rôznym zameraním. Je to presne taká istá nemocnica ako hociktorá iná. 

 • Za bránami psychiatrie 3. časť

  29.3.2020

  Keď človek ochorie na duševnú chorobu, zmení sa jeho život od základov. To, čo poznal, to, v čom žil, to, čo mohol slobodne robiť, na to všetko môže a hlavne musí zabudnúť. Musí sa prispôsobiť mnohým zmenám, mnohým obmedzeniam, musí spomaliť, musí ubrať na svojich nárokoch, musí pravidelne brať lieky, no v prvom rade sa musí zmieriť s vlastným ochorením. 

Archív

Povzbudenia Pineliek