OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

3.png

Staň sa členom

Zaujíma ťa duševné zdravie a máš chuť byť súčasťou nášho združenia? Radi prijmeme medzi seba ľudí, ktorí majú záujem aktívne šíriť povedomie o duševných ochoreniach, duševnom zdraví, prispievať k rúcaniu stigmy a aktívne sa podieľať na činnosti nášho združenia.

Pridaj sa k nám

Sme síce maličké združenie, ale o to viac sa snažíme prinášať tak potrebné informácie o duševných ochoreniach verejnosti. Veľmi radi uvítame medzi nami pacientov s duševným ochorením, ktorí by sa dokázali podeliť o svoje skúsenosti. 

V prípade, že máš záujem stať sa naším členom, požiadaj o prihlášku za člena OZ Pinelky cez náš Kontaktný formulár nižšie.

Podmienkou prijatia za člena OZ Pinelky je úhrada ročného členského príspevku, ktorý sme pre tento rok stanovili na 20€. Každý náš člen obdrží od nás malý darček pre každodenné použitie.

Ak ťa zaujala naša činnosť, poslanie a vízia, pridaj sa k nám a buď členom našej malej rodiny. Ak máš záujem podporiť našu činnosť, budeme vďačné za každý dar, ktorý obdržíme a použijeme ho na realizáciu našich projektov.

Podporiť nás môžete na číslo účtu: SK85 1100 0000 0029 4408 4677

hands-1947915_1920.jpg

Polia s hviezdičkou * sú povinné.

Kontaktný formulár

*
*
*
Odoslaním formulára súhlasím so spracovaním osobných údajov zadaných do formulára na účely reakcie prevádzkovateľa webu na odoslanú správu.

Čomu sa venujeme

 • Individuálny pacient

  Poradíme, podporíme a povzbudíme pacientov v liečebnom procese.
 • Besedy so školákmi 

  Realizujeme besedy so školákmi na školách. Besedy sa týkajú destigmatizácie duševných ochorení.
 • Projekty pre duševne chorých

  Pripravujeme pre pacientov v liečebniach projekty pre ich pokojnejšiu rekonvalescenciu.
 • Spolupráca s inými OZ a firmami

  Spolupracujeme s rôznymi občianskymi združeniami a firmami, ktoré majú rovnaký cieľ ako my a tým je destigmatizovať duševné ochorenia a psychiatriu.

Besedy a stretnutia

Dohodnite si besedu s Pinelkami práve teraz! Kontaktujte nás

Duševné ochorenia

 • Bipolárna porucha

  22.3.2020

  Bipolárna afektívna porucha je charakteristická symptómami, ktoré sa objavujú v jasne odlíšených epizódach s medziperiódami nevyhranenej, priemernej nálady. V mnohých prípadoch neexistuje jasný vzorec, kedy alebo ako často sa manické epizódy objavujú alebo kedy alebo ako často sa striedajú s depresívnymi epizódami.

 • Bipolárna porucha I.

  22.3.2020

  Bipolárna porucha, označovaná aj ako manicko-depresívna porucha, manio depresia, je formou psychického ochorenia, pri ktorom dochádza k striedaniu epizód mánie, kedy je človek určité obdobie nezvyčajne nabudený, má veľa energie, a prejavuje sa u neho nezvyčajné správanie narúšajúce jeho bežný život; s epizódami depresie – ktoré sú presným opakom.

 • ADHD dospelých

  22.3.2020

  Je to pomerne nová diagnóza a pôvodne sa predpokladalo, že je chorobou detského veku, nakoľko príznaky sa zvyčajne objavujú už vo veku okolo 7 rokov. Výskumy  potvrdili  anatomické i funkčné zmeny mozgu  u detí s ADHD a teda porucha má neurobiologický základ –ide o odlišný vývoj niektorých oblastí mozgu, hlavne  oblastí kontrolujúcich pozornosť a riadenie.

 • Agorafóbia

  22.3.2020

  Agorafóbia patrí medzi úzkostné poruchy. Jej podstatou je strach zo situácií v ktorých je problematický únik  alebo v ktorých nie je dostupná pomoc v prípade potreby - strach z uviaznutia v pasci, z ktorej niet úniku.

Archív

Povzbudenia Pineliek