OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

3.png

Vizitky Pineliek

102688782_320200845654704_7527038284379338047_n.png

Vizitky Pinelky

Vitajte v našom projekte Vizitiek, ktoré sme s láskou vytvorili pre vás, ktorí si neviete poradiť so svojimi bolesťami, smútkami, depresiami a stresom, ktorý je tak príznačný tejto dobe. Vytvorili sme ich pre tých, ktorí potrebujú v živote povzbudenie a podporu a nie vždy je po ruke niekto, kto by vás podporil. 

Naše Vizitky majú svoj príbeh, ktorý začal počas liečenia na psychiatrii, kedy ich prvý raz začala používať autorka Vizitiek Renata Ifková, ktorá vám svoj príbeh rozpovie:

„Asi každý z vás, ktorí trpíte nejakou duševnou poruchou, poznáte ten stav, kedy už nevládzete, nemáte chuť žiť. V takomto stave som sa ocitla na psychiatrii a odmietala som sa z toho dostať. Odmietala som jesť, vstať, robiť akúkoľvek činnosť, nechcela som s nikým komunikovať. Priala som si jediné a to, aby som už zomrela. Lenže čakanie na smrť bolo príliš dlhé a tak som sa jedného dňa zobudila s tým, že to tak ďalej nejde a musím s tým niečo robiť. Spomenula som si na krátke vety, ktoré mi hovorila mamina, aby ma povzbudila a začala som si ich opakovať.  Postupne som pridávala vlastné krátke vety, ktoré som používala v rôznych situáciách. Začala som s jednou a trénovala som ju dovtedy, kým mi nepomohla.  Takto som postupne natrénovala všetky, ktoré som si vymyslela.

Neskôr, keď som sa dostala domov z nemocnice, napísala som k týmto vetám príbehy, ktoré ma s nimi spájali. Lenže ponúknuť ľuďom, ktorí sa cítia zle, nie je najlepšie riešenie, pretože sa nikomu vtedy čítať nechce. A tak som sa rozhodla vytvoriť z týchto viet Vizitky, ktoré sú jednoduché na používanie a človek si ich môže vziať so sebou kamkoľvek ide.

Zaoberala som sa štyrmi pre mňa najdôležitejšími oblasťami a to je vnútorný pokoj, vnútorný úsmev, vnútorné šťastie a uvoľnenie hnevu. Práve tieto oblasti som veľmi potrebovala riešiť. Pre mňa osobne to bola najúčinnejšia forma uvoľnenia stresu.  Neskôr som Vizitky ponúkla svojim priateľom z liečenia a im sa tak zapáčili, že sme sa rozhodli ponúknuť ich aj vám.“

Našim cieľom je venovať vizitky čo najviac pacientom, ktorí sú práve hospitalizovaní, preto každý váš dar pomôže pri realizácii nášho sna. Veľmi radi uvedieme vašu spoločnosť na našich Vizitkách, aby pacienti vedeli, kto sa spolupodieľal na našej práci. Ak máte záujem podporiť dobrú vec, neváhajte nás kontaktovať. 

 

Vizitky v tomto momente môžete získať buď za dar nášmu občianskemu združeniu alebo si ich môžete zakúpiť cez našu partnerskú firmu ART SEMIRAMIS s.r.o.

 

Za DAR v hodnote 14 EUR od nás získate dva druhy Vizitiek podľa vlastného výberu.

Za DAR v hodnote 25 EUR získate od nás všetky štyri druhy Vizitiek.

 

Keďže je našou prioritou destigmatizácia duševných ochorení, spolupracujeme aj s inými občianskymi združeniami a z vášho daru venujeme časť vybraným občianskym združeniam, aby sme aj im pomohli v ich činnosti.

Takže z vášho DARU 14 EUR venujeme 2 EURA občianskemu združeniu, ktoré si môžete sami vybrať z občianskych združení na našej stránke.

Z DARU 25 EUR venujeme 4 EURA občianskemu  združeniu, ktoré si môžete sami vybrať z občianskych združení na našej stránke.

Stačí ak nám na náš účet Tatrabanka SK85 1100 0000 0029 4408 4677 poukážete DAR vo zvolenej hodnote  a do správy na FB alebo cez Kontaktný formulár nám zašlete adresu spolu s vybranými Vizitkami a názvom Občianskeho združenia, ktorému máme zaslať časť DARU.

Robí nám radosť, robiť ľuďom radosť a toto je spôsob, ktorý sme si zvolili, aby sme mohli obdarovávať ľudí a zároveň pracovať na destigmatizácii duševných ochorení.

Projekt je pod ochrannými krídlami semiramisArt_prerobene_2.png

Pri akých poruchách sú Vizitky vhodné:

 • Depresia
 • Agorafóbia
 • Bipolárna porucha
 • ADHD dospelí
 • Generalizovaná úzkostná porucha
 • Hraničná porucha osobnosti
 • Panická porucha
 • Poruchy príjmu potravy
 • Úzkosť
 • Poruchy sústredenia
 • Poruchy učenia detí
 • Vyhorenie
 • Rôzne životné udalosti, pri ktorých sa necítime dobre

Ja osobne som využila Vizitky upokojenia duše aj počas psychózy, nakoľko mám schizoafektívnu poruchu, ale to už som ich mala natrénované z čias, keď sa psychóza neprejavila, takže záruku úspechu v tých najťažších stavoch neviem zaručiť. (Renata)

Rada pre blízkych:

Ak má člen vašej rodiny duševné ochorenie, je v ťažkom stave a vy mu chcete pomôcť, najprv mu len opakujte rôzne slovné formulky z týchto Vizitiek, podľa toho, ktorá z nich je v danej chvíli vhodná. Až bude váš blízky v stave, kedy začne prijímať informácie a začne mať záujem o svet okolo seba, až potom mu dajte Vizitky, aby ich skúsil používať sám. Do ničoho nenúťte, pacient musí chcieť sám na sebe pracovať a kým k tomu príde, vy mu len opakujte slovné formulky z Vizitiek. Nepoľavujte ani v prípade, že sa mu to nebude páčiť alebo vám nebude veriť.

Vizitky  v žiadnom prípade nenahrádzajú odbornú lekársku starostlivosť. Sú iba podpornou možnosťou na navodenie vnútornej harmónie. V prípade, že sa necítite dobre dlhšie ako jeden týždeň, kontaktujte svojho lekára, ktorý vám môže včas pomôcť s vašim problémom.

102688782_320200845654704_7527038284379338047_n.png

Vizitky vnútorného pokoja

Vizitky vnútorného pokoja so slovnými formulkami, ktoré sa k vám dostávajú, sú vety, ktoré veľmi dobre všetci poznáme, len ich zabúdame používať v správnej chvíli. Každá z týchto vizitiek má svoj osobitý príbeh, nakoľko mi pomáhali v najťažších chvíľach, keď už som nevládala žiť, podliehala vyhoreniu a ťažkej depresii. Pomohli mi znovu sa postaviť na nohy a nájsť radosť zo života. Práve preto ich dnes ponúkame aj vám, aby ste mohli skúsiť to, čo sa podarilo mne aj viacerým pacientkám a verím, že to zvládnete aj vy.

Viac

102557794_2647872662137927_9015642268086975405_n.png

Vizitky vnútorného úsmevu

Vizitky vnútorného úsmevu sú pre každého, kto stratil úsmev na tvári. Kedysi dávno sme sa všetci usmievali, bolo to v detstve. Od malička nám je prirodzené smiať sa a každý z nás vie, že smiech lieči. Lenže ak človek stratí úsmev a trvá to roky, ani sám nevie ako sa znovu začať usmievať. Práve preto sme  vytvorili vizitky, aby ste mohli v pokoji, vlastným tempom, objavovať svoj úsmev. Máte ho, nikam neodišiel, len ste na neho zabudli a uložili ho hlboko v sebe. Nezáleží na tom, či ste zdraví, chorí, chudobní, bohatí, nešťastní, zlomení, váš úsmev je hlboko vo vašom vnútri.

Viac

Vizitky na uvoľnenie hnevu.jpg

Vizitky na uvoľnenie hnevu

Vizitky na uvoľnenie hnevu sú určené každému, kto cíti v sebe hnev, stres, agresivitu. Pokiaľ človek cíti tieto emócie, najradšej by niečo rozbil alebo urobil niečo, čoho by neskôr mohol ľutovať, napríklad, že obráti svoj vnútorný hnev proti ľuďom, ktorí za jeho hnev nemôžu. Preto je veľmi dôležité hnev správne ventilovať, aby si človek prečistil hlavu. Vizitky sme pripravili tak, aby mohol človek v hneve vykonať fyzickú aktivitu, počas ktorej svoj hnev vyventiluje. 

Viac

Vizitky vnútorného šťastia.jpg

Vizitky vnútorného šťastia

Vizitky vnútorného šťastia sú určené na uvedomenie si toho, koľko šťastia v živote máme, bez toho, žeby sme ho museli niekde hľadať. Ak si budeš čo i len na chvíľu myslieť, že máš nešťastie, že si nešťastný/á, že sa ti lepí smola na päty, otvor si Vizitky vnútorného šťastia a prečítaj si všetky, aby si si uvedomil/a, koľko šťastia nosíš v sebe.

Viac

Tento projekt je pod ochrannými krídlami značky  semiramisArt_prerobene_1.png, ktorú používa občianske združenie Pinelky so zvolením majiteľky ochrannej známky. 

Čomu sa venujeme

 • Individuálny pacient

  Poradíme, podporíme a povzbudíme pacientov v liečebnom procese.
 • Besedy so školákmi 

  Realizujeme besedy so školákmi na školách. Besedy sa týkajú destigmatizácie duševných ochorení.
 • Projekty pre duševne chorých

  Pripravujeme pre pacientov v liečebniach projekty pre ich pokojnejšiu rekonvalescenciu.
 • Spolupráca s inými OZ a firmami

  Spolupracujeme s rôznymi občianskymi združeniami a firmami, ktoré majú rovnaký cieľ ako my a tým je destigmatizovať duševné ochorenia a psychiatriu.

Besedy a stretnutia

Dohodnite si besedu s Pinelkami práve teraz! Kontaktujte nás

Duševné ochorenia

 • Bipolárna porucha

  22.3.2020

  Bipolárna afektívna porucha je charakteristická symptómami, ktoré sa objavujú v jasne odlíšených epizódach s medziperiódami nevyhranenej, priemernej nálady. V mnohých prípadoch neexistuje jasný vzorec, kedy alebo ako často sa manické epizódy objavujú alebo kedy alebo ako často sa striedajú s depresívnymi epizódami.

 • Bipolárna porucha I.

  22.3.2020

  Bipolárna porucha, označovaná aj ako manicko-depresívna porucha, manio depresia, je formou psychického ochorenia, pri ktorom dochádza k striedaniu epizód mánie, kedy je človek určité obdobie nezvyčajne nabudený, má veľa energie, a prejavuje sa u neho nezvyčajné správanie narúšajúce jeho bežný život; s epizódami depresie – ktoré sú presným opakom.

 • ADHD dospelých

  22.3.2020

  Je to pomerne nová diagnóza a pôvodne sa predpokladalo, že je chorobou detského veku, nakoľko príznaky sa zvyčajne objavujú už vo veku okolo 7 rokov. Výskumy  potvrdili  anatomické i funkčné zmeny mozgu  u detí s ADHD a teda porucha má neurobiologický základ –ide o odlišný vývoj niektorých oblastí mozgu, hlavne  oblastí kontrolujúcich pozornosť a riadenie.

 • Agorafóbia

  22.3.2020

  Agorafóbia patrí medzi úzkostné poruchy. Jej podstatou je strach zo situácií v ktorých je problematický únik  alebo v ktorých nie je dostupná pomoc v prípade potreby - strach z uviaznutia v pasci, z ktorej niet úniku.

Archív

Povzbudenia Pineliek